Yatırım ile Gelen MMA Smarties Ödülleri!

Akbank, ihtiyaç duyduğu çözüme dünyanın en büyük bağımsız reklam teknoloji şirketlerinden Adform’un DMP ürünü ile ulaştı.

Yatırım ile Gelen MMA Smarties Ödülleri!
Tarih : Yorum Yap

Akbank’ın DMP Yatırımı ile Birlikte Gelen MMA Smarties Ödülleri!

Türkiye’nin en büyük bankalarından Akbank, DMP yatırımı için Adform DMP ile karar verdi. Yaklaşık 6 ay süren DMP karar sürecinin sonunda Akbank, ihtiyaç duyduğu çözüme dünyanın en büyük bağımsız reklam teknoloji şirketlerinden Adform’un DMP ürünü ile ulaştı. Henüz DMP kurulum aşamasındayken Adform’un programatik hedeflenebilir TV çözümü ile birleştirilen proje kapsamı ise DMP’de toplanan veriler doğrultusunda Mobile Marketing Association tarafından gerçekleştirilen Smarties adlı ödül programından toplamda 6 ödül ile ayrıldı.

İnovasyon ve yaratıcılığın birleşerek başarı getirdiği çalışmaların ödüllendirildiği ödül programında, uluslararası anlamda birçok proje arasından sıyrılarak 6 ayrı ödüle layık görülen TV & MOBILE: PROBABLY THE BEST COUPLE EVER adlı çalışma, programatik teknolojisinin televizyon reklamlarında kullanımına da başarılı bir örnek oluşturuyor.

Yeni Nesil TV Reklamı, İzleyicilerden Tam Not Aldı!

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa’da yaşayan izleyicilerin kullandıkları tablet, akıllı telefon gibi tüm cihazlarda hedefleme tekniği ile birlikte retargeting çalışmasının da yapıldığı interaktif reklam kampanyası sonucunda elde edilen rakamlar da kampanya başarısını net bir şekilde ortaya koyuyor. Buna göre, Adform iş birliği ile kurgulanan ve uygulanan Akbank’ın mobil ile entegre yeni nesil TV reklamı 110 binin üzerinde izlenim, ortalama 12 saniye görüntülenme süresi, yüzde 95’ten fazla görüntülenme oranı ve yüzde 30 oranında Akbank mobil uygulaması üzerinden ürün başvurusu elde etti.

Türkiye’nin en popüler talk show programlarından 3 Adam’ın yayınlandığı esnada yapılan reklam gösteriminde izleyicilere kredi notlarını öğrenmek için televizyon kumandasının tuşlarını kullanabilecekleri mesajı verildi. TV ekranında belirtilen alana kumanda aracılığıyla telefon numaralarını giren izleyicilere gönderilen kısa mesaj yoluyla Akbank’ın mobil uygulaması Akbank Direkt’e girebilecekleri belirtildi.

Adform ve Akbank İş Birliği’nin Aldığı Uluslararası 6 Ödül

Küresel, bölgesel ve ülke bazında katılım sağlanan ve mobil pazarlama dünyasının en değerli ödüllerinin New York’ta sahiplerini bulduğu MMA’da projeler Pazarlama Stratejileri, Kanal/Medya Stratejileri ve Teknoloji olmak üzere 3 ana başlık altında bulunan 23 kategoride değerlendiriliyor. MMA’dan 6 farklı ödülle dönen Akbank reklamının aldığı Smarties Ödülleri’nin dağılımı ise şu şekilde:

– Cross Medya: Türkiye/Bronz
– Cross Medya: EMEA/Altın
– Programatik: EMEA/Gümüş
– Programatik: Türkiye/Altın
– Cross Mobil Entegrasyon: EMEA/Gümüş
– Cross Mobil Entegrasyon: Türkiye/Gümüş

Adform teknolojileri ile geliştirilen Akbank’ın Smarties ödüllü programatik ve interaktif mobil entegre TV reklamının The Smarties Ödülleri 2018 için hazırlanan tanıtımına şu bağlantı yoluyla ulaşabilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=s0iInhLrqV8

Adform hakkında:
Adform; medya satın alma, dijital reklam yönetimi ve gösterim hizmeti sunan bir entegre Software as a Service platformudur. Adform yazılımı, Data Management Platform, Demand Side Platform ile gelişmiş analiz, raporlama yeteneğine ve küresel arenada yüksek etki yaratan kampanyalar oluşturmayı sağlayan yaratıcı araçlara sahip Ad Serving Platform’dan oluşmaktadır. 2002 yılında Danimarka’da kurulan Adform, dünyanın önde gelen ajansları, reklamverenleri, danışmanları ve yayıncılarından oluşan bir müşteri portföyüne sahiptir.

cinemidi

cinemidi