Döneminin ilk MESKOM toplantısı yapıldı

Yeni Çalışma Döneminin İlk MESKOM Toplantısı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımıyla yapıldı.

Döneminin ilk MESKOM toplantısı yapıldı
Tarih : Yorum Yap

Yeni çalışma döneminin ilk Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı’nı (MESKOM), Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın da katılımı ile InterContinental Hotel’de gerçekleştirdi. Toplantının açılışını İstanbul Sanayi Odası (İSO), Meclis Başkanı Zeynep Bodur Okyay, yaptı. Okyay konuşmasında şunları söyledi:


“Yeni Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin kabul edilmesi ile birlikte her şeyin yerli yerinde olması için zaman geçmesi gerekiyor. Ancak bakanlıklarla karşılıklı diyalog içinde olmamız bizi gelecek ile ilgili yol alma konusunda umutlandırıyor. Bugün Türkiye dünyanın 17. büyük ekonomisi ama ihracatta 32. sıradayız. Türkiye’nin önünde çok ciddi kat etmesi gereken yol var. Ben kurumsallaşmanın bu süreçte önemli bir sorun olduğunu düşünüyorum. Çünkü ihracatımızı artırabilmek kurumsallaşmamızı gerektiriyor. Ayrıca ihracatın artması küresel paydaşlarımız nezdinde elimizi rahatlatıyor. Ancak bu konuda daha çok proaktif davranmamız gerekiyor. Aslında Serbest Ticaret Anlaşmaları bu noktada çok önem taşıyor. Türk Eximbank her zaman ihracatçının yanında. Türk Eximbank’ın elinin güçlendirilmesi özellikle yaşadığımız sorunlar için son derece önemli. Biz sanayiciler için başka önemli bir konu da yatırım ortamının sürekli iyileşmesi gerektiğidir.”

Geniş haberi ve fotoğrafları görmek için İstanbul Sanayi Odası (İSO) resmi web sitesini ziyaret ediniz.
http://www.iso.org.tr/haberler/etkinlikler/yeni-calisma-doneminin-ilk-meskom-toplantisi-ticaret-bakani-ruhsar-pekcanin-katilimiyla-yapildi/

cinemidi

cinemidi